Форум Арды-на-Куличках

Форум Арды-на-Куличках (http://www.kulichki.com/tolkien/forum/index.php)
-   Хобiтон (http://www.kulichki.com/tolkien/forum/forumdisplay.php?f=67)
-   -   Видавництво "Астролябія" презентує нове видання Толкіна (http://www.kulichki.com/tolkien/forum/showthread.php?t=6926)

Stu 15.09.10 15:10

Видавництво "Астролябія" презентує нове видання Толкіна
 
Завтра [тобто сьогодні, 15 вересня 2010]у Львові видавництво «Астролябія» презентуватиме читачам унікальне видання – вперше українською мовою вийшла книга Джона Толкіна «Легенда про Сіґурда і Ґудрун».
Як повідомили ЗІКу у видавництві, це сповнена драматичного напруження авторова версія величної нордичної легенди. Видання є одним із перших перекладів твору у Східній Європі....

http://www.zik.com.ua/ua/news/2010/09/14/244935

John 15.09.10 22:35

Декiлька разiв я запрошував когось з видавництва Астролябiя прибути на 6-й Толкiновський Семiнар до Санкт-Петербургу цього лютого, та зробити презентацiю перекладiв.
Хоч би надiслати презентацiю до Москви або ж Петербургу! Нема вiдповiдi. Завбачте, що мiй доклад про цi видання, хоч i не досить повний, зустрiв живий iнтерес толкiнiстського суспiльства, та багато питань, на якi я не мог вiдповiсти.
Але ж, як я бачу, найважливiша цiль "Астролябii" не спiвробiтництво iз iншими толкiнiстами, яке, можливо, допомогло би уникнути деяких пiдозрiливих моментiв у перекладi, наприклад, ВК, а бажання у будь-якому разi "випередити росiйських видавцiв". Прикро.
Також прикро, що незрозумiла полiтика Tolkien Estate у галузi авторських прав, ставить мережi на шляху розвитку толкiнiстики, як науки.

Stu 15.09.10 23:22

Цитата:

В ответ на сообщение John (Сообщения 105000)
Декiлька разiв я запрошував когось з видавництва Астролябiя прибути на 6-й Толкiновський Семiнар до Санкт-Петербургу цього лютого, та зробити презентацiю перекладiв.
Хоч би надiслати презентацiю до Москви або ж Петербургу! Нема вiдповiдi. Завбачте, що мiй доклад про цi видання, хоч i не досить повний, зустрiв живий iнтерес толкiнiстського суспiльства, та багато питань, на якi я не мог вiдповiсти.
Але ж, як я бачу, найважливiша цiль "Астролябii" не спiвробiтництво iз iншими толкiнiстами, яке, можливо, допомогло би уникнути деяких пiдозрiливих моментiв у перекладi, наприклад, ВК, а бажання у будь-якому разi "випередити росiйських видавцiв". Прикро.
Також прикро, що незрозумiла полiтика Tolkien Estate у галузi авторських прав, ставить мережi на шляху розвитку толкiнiстики, як науки.

не можу розібратися як написати окрему відповідь тому пишу з цитатою.

мене така подача інформації теж напружила. вони тільки заробляють гроші (імхо), а не дбають, додатково, про науку. в Україні, нажаль, фантастознавство в загоні, зараз тіки-тіки просочується в наукову спільноту. що вже казати про толкіністику... те, що я читала повторює Кошелєва. може це закономірність в розвитку й необхідно пройти усі стадії - не знаю .

John 16.09.10 09:34

Якщо порiвняти сiтуацiю з Астролябiэю (пробачте за э та i замiсть йi) та з беларуськими перекладами, ми знайдемо iх дуже рiзними. Беларуська команда побачила у спiвробiтництвi з росiйськими толкiнiстами шлях до вдосконалення своiх видань. Астролябiя тiльки бачить шлях до втвердження той самоi "незалежностi", яка давно вже втратила розум i сенс, i перетворилася на самоцiль, замiсть того, щоб бути лише одним iз факторiв розвитку Украiни. Але тут ми залишаэмо галузь толкiнiстики тай потрапляэмо до поганоi полiтики, чого я не хочу, тому замовкаю.

Stu 16.09.10 22:04

та да про політику не треба. я десь за тиждень куплю це видання й почитаю

Pawlo 18.09.12 23:46

Панство а хтось міг би зробити добру справу та й посканувати?

John 22.09.12 00:04

Я б теж був зацiкавлений у електроннiй версii. Moже, само видавництво зробить - за грошi, зрозумiло?
Думаю, багато хто б придбав.


Ваш часовой пояс — GMT +3. Сейчас 21:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Лицензия на форум приобретена Ардой-на-Куличках у компании "Jelsoft Enterprises Limited". Все права защищены.