Форум Арды-на-Куличках

Форум Арды-на-Куличках (http://www.kulichki.com/tolkien/forum/index.php)
-   Хобiтон (http://www.kulichki.com/tolkien/forum/forumdisplay.php?f=67)
-   -   Стосовно назви українського розділу форуму (http://www.kulichki.com/tolkien/forum/showthread.php?t=1373)

Volodymyr 18.10.03 23:44

Стосовно назви українського розділу форуму
 
Панове, вам подобається назва нашого розділу?

Чи, можливо, Україна аналогізується лише з хоббітами - й їй немає участі у благородних, шляхетних, аристократичних традиціях? Чи воїни й ельфи не про нас?
Особисто у мене назва Хоббітон у українському виконанні сприймається в якості асоціації з хохлами, що люблять сало. :о( Погані справи, коли українці ідентифікують себе так за власним бажанням...

З повагою,

Tern 19.10.03 00:03

Професор Толкін казав про себе, що він хоббіт у всьому, окрім зросту.

Sapienti sat.

Volodymyr 19.10.03 00:18

Для тих, хто розуміє - можливо. Втім, я кажу про стереотип, який є визначальним відразу.
Принаймні мене не надихає ;о) А Вас?

Tern 19.10.03 00:22

Не надихало б - не дали таку назву. :) А стереотипу такого в мене немає. Не виник чомусь. :) Для мене "Хобітон" - таке собі приємне, затишне місце, де добре посидіти з друзями і поговорити про щось цікве. Я не кажу, що це найкраща назва з можливих, аж ніяк - але таких асоціацій, як от у вас, у мене не виникає.

John 19.10.03 14:15

А в мене таки ця ассоцiацiя i виникла! Але, як на мене - це так.

Volodymyr 19.10.03 14:41

Якщо грунтовніше придивитися до образу хоббіта, я думаю, сумніви щодо його смислового навантаження не виникатимуть.
Взагалі, Шир - це дуже мила місцина, де, напевне, можна спілкуватися, вечеряти, співати...
Але тип хоббіта - це тип щасливого споживача - на якого - сам Фродо казав,- варто дракона для того, щоб прокинутись від самозадоволеного, обмеженого бюргерського існування; і ставити його в якості символу власної ідентифікації...

Ось що пише Толкін стосовно хоббітів у листі "Про події на Роковій Горі та їх наслідки":

"...Сэм может быть совершенно несносным. Он наиболее типичный хоббит из всех прошедших перед нами на страницах книги, и следовательно, у него в большой степени присутствует качество, которое даже сами хоббиты порой переносят с трудом - вульгарность. Под этим я имею в виду не просто приземленность, но и умственную близорукость, которая к тому же гордится собой, самодовольство (в разных вариантах) и самоуверенность, и готовность делать выводы и вешать ярлыки, ничего толком не зная - в виде сентенций обывательской "мудрости". Мы знакомимся близко только с несколькими хоббитами в тесной компании, причем эти хоббиты наделены особым даром: они могут чувствовать прекрасное и уважать то, что выше их, и бороться со своим простецким самодовольством. Но представьте Сэма без его образования у Бильбо и его восхищения эльфами! Это нетрудно. Семейство Коттонов и отец Сэма (после возвращения странников) дают о том достаточное представление."

Tern 19.10.03 16:11

Як би ж я знала, що назва викличе такі асоціації.. Сумно, панове. Сумно, що інколи намагаємося відшукати, хоча б і підсвідомо, негативне у тому, у чому можна його не шукати. Ось мила місцина, де приємно повечеряти разом із друзями і поспівати. Добре це? Добре. Але чому ж тоді потрібно підкреслити, що, як би воно гарно не було, у цьому немає ні аристократичності, ні шляхетності? Панове, хіба шляхетність тільки в тому, щоб із зіркою на чолі і мечем у руці кинутися назустріч ворогам? :) Чомусь мені здається, що ви так не думаєте, правда? :)

Ну і якщо автор книги, яку ми всі любимо, асоціював себе із хоббітом, то чому нам соромитися такої назви? Не розумію. Чесно. :) Не хочете асоціюватися із споживачем? Асоціюйте себе з Фродо. То не є жадна проблема. :) Хоббіти усяки бувають. Як і люди, до речі. Можна бути Фараміром, а можна якимсь типчиком з Брі. І що? Асоціювати себе з людьми теж погано? А із гномами?

P.S. А завітати до нашго Хобітону може хто завгодно. І ельфи також. Хіба ж ми проти? :) Так що, шановні українськи ельфи (або люди, або гноми), welcome!

Volodymyr 19.10.03 16:25

Щиро вибачаюся, якщо справді мої роздуми могли когось образити.

Втім, коли я говорив про певну проблемність, я не бачив її як проблемність для мене особисто. Я думаю, що я інколи й найгіршого хоббіта не вартий :о)

Річ у стереотипі сприйняття й ідентифікації національного начала (адже форум саме український) з цим стереотипом... І тут окрема особа - Ви чи я - можемо як завгодно абстрагуватися від цього значення - проте його сенс для загалу не зикне.

Надто вже зв"язок очевидний, особливо в російському сьогоденному контексті й сприйнятті.

John 19.10.03 17:12

Извините, что пишу на русском языке - надоедает переключаться на букве и, а буквы йи (с двумя точками) и украинского е у меня вообще нет. :)

Я хотел сказать - а что Вас не устраивает в названии Хобитон?
Вы думаете, что эта черта характера - "щасливий споживач" - не соответствует украинскому менталитету? Мне кажется - вполне. :)

Volodymyr 19.10.03 17:26

В принципі, українському менталітетові може відповідати будь-що - так само як і російському, і будь-якому іншому. До того ж те, про що ви говорите нині, не відповідало ніякому стереотипу ані в часи Київської Русі, ані в часи Русі Литовської, ані в епоху Хмельниччини.
При всьому цьому візитівкою, напр., на тому ж толкіністському форумі, мають виступати високі чесноти нації - а не прояви ментальних дефектів... (даруйте - ті, хто сприймає інакше).

Tern 20.10.03 13:58

Я вам чесно скажу, панове - якщо і вирішу поміняти назву підфоруму, то тоді, як знайду кращу. Але яж ніяк не тому, що у ній можна побачити прояв ментального дефекту - бо не бачу його (і не тільки я), бо вбачати його можна у будь-чому. До речі, український підрозділ АнК називається "Бібліотека пана Більбо". Напевне, і там цей дефект. :)

John 20.10.03 18:45

Цитата:

Volodymyr пишет:
а не прояви ментальних дефектiв
А чому ж це дефект? Для мене, наприклад - це мета життя, стати "щасливим споживачем". :) Але ще не виконалася... :(

Volodymyr 20.10.03 20:00

//До речі, український підрозділ АнК називається "Бібліотека пана Більбо". Напевне, і там цей дефект. :)//

Я б його не перебільшував в даному разі, але присмак також є ;о))

//А чому ж це дефект? Для мене, наприклад - це мета життя, стати "щасливим споживачем". :)//

Ну от, пріоритети виставлено... :о((

А якщо серйозно - я не впевнений, наскільки серйозно Ви говорите; якщо цілком серйозно - у певному сенсі, матеріальному, такий пріоритет адекватний; і відповідний духовній орієнтації...

Не думайте, я Вас не засуджую.

Tern 20.10.03 20:06

Дай-то Боже усім бути такими споживачами, як Більбо або Фродо.

John 20.10.03 20:35

Цитата:

Volodymyr пишет:
А якщо серйозно - я не впевнений, наскiльки серйозно Ви говорите; якщо цiлком серйозно - у певному сенсi, матерiальному, такий прiоритет адекватний i вiдповiдний духовнiй орiєнтацiї...

Не думайте, я Вас не засуджую.

Тут два приоритета - и материальный и духовный. В духовном - "счастливым", в материальном - "потребителем". :)
И хоть до Бильбо и Фродо я не дотягиваю, но и Фредегар Пузикс (извините у меня Г-Г) тоже ничего.:)

Volodymyr 20.10.03 21:10

//Дай-то Боже усім бути такими споживачами, як Більбо або Фродо.//

Істинно так.

Втім, я говорю про уявлення про хоббітів як тип - загалом - а не про певні постаті...

//Тут два приоритета - и материальный и духовный. В духовном - "счастливым", в материальном - "потребителем". :)
И хоть до Бильбо и Фродо я не дотягиваю, но и Фредегар Пузикс (извините у меня Г-Г) тоже ничего.:)///

Коли я говорив про духовні пріоритети, я мав на увазі християнський світогляд - й щодо "щастя", і стосовно орієнтиру "споживання".

З повагою,

John 21.10.03 07:43

Я не христианин. Извините. :)

Aiwe 21.10.03 19:48

пожежонебезпечна ситуація
 
Ще роки зо два тому я би тут уже мабуть запалив добрячий флейм..






Aiwe Elda alkarinqa nosseo ara ar enwina ;-)

Edricson 21.10.03 21:40

Re: пожежонебезпечна ситуація
 
Цитата:

Aiwe пишет:
Ще роки зо два тому я би тут уже мабуть запалив добрячий флейм..

Я тобi запалю :р

Щодо топiка, я не розумiю, чому ви так не любите хобiтiв :))))

Aiwe 21.10.03 21:46

то не нелюбов до хобітів, то комлекси, мабуть =)


Ваш часовой пояс — GMT +3. Сейчас 06:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Лицензия на форум приобретена Ардой-на-Куличках у компании "Jelsoft Enterprises Limited". Все права защищены.