Форум Арды-на-Куличках  

Вернуться   Форум Арды-на-Куличках > Хобiтон

Хобiтон Толкин и толкинистика по-украински

Ответить
 
Возможности Вид
Пред. 19.10.03, 00:44   #1
Volodymyr
youngling
 
Аватарка Volodymyr
 
На форуме с: 09.2003
Сообщений: 18
Volodymyr is an unknown quantity at this point
Стосовно назви українського розділу форуму

Панове, вам подобається назва нашого розділу?

Чи, можливо, Україна аналогізується лише з хоббітами - й їй немає участі у благородних, шляхетних, аристократичних традиціях? Чи воїни й ельфи не про нас?
Особисто у мене назва Хоббітон у українському виконанні сприймається в якості асоціації з хохлами, що люблять сало. :о( Погані справи, коли українці ідентифікують себе так за власним бажанням...

З повагою,
Volodymyr оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 19.10.03, 01:03   #2
Tern
Хранительница
 
Аватарка Tern
 
На форуме с: 11.2002
Откуда: Киев/Москва
Сообщений: 1 346
Tern is an unknown quantity at this point
Професор Толкін казав про себе, що він хоббіт у всьому, окрім зросту.

Sapienti sat.
Tern оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 19.10.03, 01:18   #3
Volodymyr
youngling
 
Аватарка Volodymyr
 
На форуме с: 09.2003
Сообщений: 18
Volodymyr is an unknown quantity at this point
Для тих, хто розуміє - можливо. Втім, я кажу про стереотип, який є визначальним відразу.
Принаймні мене не надихає ;о) А Вас?
Volodymyr оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 19.10.03, 01:22   #4
Tern
Хранительница
 
Аватарка Tern
 
На форуме с: 11.2002
Откуда: Киев/Москва
Сообщений: 1 346
Tern is an unknown quantity at this point
Не надихало б - не дали таку назву. :) А стереотипу такого в мене немає. Не виник чомусь. :) Для мене "Хобітон" - таке собі приємне, затишне місце, де добре посидіти з друзями і поговорити про щось цікве. Я не кажу, що це найкраща назва з можливих, аж ніяк - але таких асоціацій, як от у вас, у мене не виникає.
Tern оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 19.10.03, 15:15   #5
John
old timer
 
Аватарка John
 
На форуме с: 01.2003
Откуда: Москва
Сообщений: 2 906
John is an unknown quantity at this point
А в мене таки ця ассоцiацiя i виникла! Але, як на мене - це так.
John оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 19.10.03, 15:41   #6
Volodymyr
youngling
 
Аватарка Volodymyr
 
На форуме с: 09.2003
Сообщений: 18
Volodymyr is an unknown quantity at this point
Якщо грунтовніше придивитися до образу хоббіта, я думаю, сумніви щодо його смислового навантаження не виникатимуть.
Взагалі, Шир - це дуже мила місцина, де, напевне, можна спілкуватися, вечеряти, співати...
Але тип хоббіта - це тип щасливого споживача - на якого - сам Фродо казав,- варто дракона для того, щоб прокинутись від самозадоволеного, обмеженого бюргерського існування; і ставити його в якості символу власної ідентифікації...

Ось що пише Толкін стосовно хоббітів у листі "Про події на Роковій Горі та їх наслідки":

"...Сэм может быть совершенно несносным. Он наиболее типичный хоббит из всех прошедших перед нами на страницах книги, и следовательно, у него в большой степени присутствует качество, которое даже сами хоббиты порой переносят с трудом - вульгарность. Под этим я имею в виду не просто приземленность, но и умственную близорукость, которая к тому же гордится собой, самодовольство (в разных вариантах) и самоуверенность, и готовность делать выводы и вешать ярлыки, ничего толком не зная - в виде сентенций обывательской "мудрости". Мы знакомимся близко только с несколькими хоббитами в тесной компании, причем эти хоббиты наделены особым даром: они могут чувствовать прекрасное и уважать то, что выше их, и бороться со своим простецким самодовольством. Но представьте Сэма без его образования у Бильбо и его восхищения эльфами! Это нетрудно. Семейство Коттонов и отец Сэма (после возвращения странников) дают о том достаточное представление."
Volodymyr оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 19.10.03, 17:11   #7
Tern
Хранительница
 
Аватарка Tern
 
На форуме с: 11.2002
Откуда: Киев/Москва
Сообщений: 1 346
Tern is an unknown quantity at this point
Як би ж я знала, що назва викличе такі асоціації.. Сумно, панове. Сумно, що інколи намагаємося відшукати, хоча б і підсвідомо, негативне у тому, у чому можна його не шукати. Ось мила місцина, де приємно повечеряти разом із друзями і поспівати. Добре це? Добре. Але чому ж тоді потрібно підкреслити, що, як би воно гарно не було, у цьому немає ні аристократичності, ні шляхетності? Панове, хіба шляхетність тільки в тому, щоб із зіркою на чолі і мечем у руці кинутися назустріч ворогам? :) Чомусь мені здається, що ви так не думаєте, правда? :)

Ну і якщо автор книги, яку ми всі любимо, асоціював себе із хоббітом, то чому нам соромитися такої назви? Не розумію. Чесно. :) Не хочете асоціюватися із споживачем? Асоціюйте себе з Фродо. То не є жадна проблема. :) Хоббіти усяки бувають. Як і люди, до речі. Можна бути Фараміром, а можна якимсь типчиком з Брі. І що? Асоціювати себе з людьми теж погано? А із гномами?

P.S. А завітати до нашго Хобітону може хто завгодно. І ельфи також. Хіба ж ми проти? :) Так що, шановні українськи ельфи (або люди, або гноми), welcome!
Tern оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 19.10.03, 17:25   #8
Volodymyr
youngling
 
Аватарка Volodymyr
 
На форуме с: 09.2003
Сообщений: 18
Volodymyr is an unknown quantity at this point
Щиро вибачаюся, якщо справді мої роздуми могли когось образити.

Втім, коли я говорив про певну проблемність, я не бачив її як проблемність для мене особисто. Я думаю, що я інколи й найгіршого хоббіта не вартий :о)

Річ у стереотипі сприйняття й ідентифікації національного начала (адже форум саме український) з цим стереотипом... І тут окрема особа - Ви чи я - можемо як завгодно абстрагуватися від цього значення - проте його сенс для загалу не зикне.

Надто вже зв"язок очевидний, особливо в російському сьогоденному контексті й сприйнятті.
Volodymyr оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 19.10.03, 18:12   #9
John
old timer
 
Аватарка John
 
На форуме с: 01.2003
Откуда: Москва
Сообщений: 2 906
John is an unknown quantity at this point
Извините, что пишу на русском языке - надоедает переключаться на букве и, а буквы йи (с двумя точками) и украинского е у меня вообще нет. :)

Я хотел сказать - а что Вас не устраивает в названии Хобитон?
Вы думаете, что эта черта характера - "щасливий споживач" - не соответствует украинскому менталитету? Мне кажется - вполне. :)
John оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 19.10.03, 18:26   #10
Volodymyr
youngling
 
Аватарка Volodymyr
 
На форуме с: 09.2003
Сообщений: 18
Volodymyr is an unknown quantity at this point
В принципі, українському менталітетові може відповідати будь-що - так само як і російському, і будь-якому іншому. До того ж те, про що ви говорите нині, не відповідало ніякому стереотипу ані в часи Київської Русі, ані в часи Русі Литовської, ані в епоху Хмельниччини.
При всьому цьому візитівкою, напр., на тому ж толкіністському форумі, мають виступати високі чесноти нації - а не прояви ментальних дефектів... (даруйте - ті, хто сприймає інакше).
Volodymyr оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 20.10.03, 14:58   #11
Tern
Хранительница
 
Аватарка Tern
 
На форуме с: 11.2002
Откуда: Киев/Москва
Сообщений: 1 346
Tern is an unknown quantity at this point
Я вам чесно скажу, панове - якщо і вирішу поміняти назву підфоруму, то тоді, як знайду кращу. Але яж ніяк не тому, що у ній можна побачити прояв ментального дефекту - бо не бачу його (і не тільки я), бо вбачати його можна у будь-чому. До речі, український підрозділ АнК називається "Бібліотека пана Більбо". Напевне, і там цей дефект. :)
Tern оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 20.10.03, 19:45   #12
John
old timer
 
Аватарка John
 
На форуме с: 01.2003
Откуда: Москва
Сообщений: 2 906
John is an unknown quantity at this point
Цитата:
Volodymyr пишет:
а не прояви ментальних дефектiв
А чому ж це дефект? Для мене, наприклад - це мета життя, стати "щасливим споживачем". :) Але ще не виконалася... :(
John оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 20.10.03, 21:00   #13
Volodymyr
youngling
 
Аватарка Volodymyr
 
На форуме с: 09.2003
Сообщений: 18
Volodymyr is an unknown quantity at this point
//До речі, український підрозділ АнК називається "Бібліотека пана Більбо". Напевне, і там цей дефект. :)//

Я б його не перебільшував в даному разі, але присмак також є ;о))

//А чому ж це дефект? Для мене, наприклад - це мета життя, стати "щасливим споживачем". :)//

Ну от, пріоритети виставлено... :о((

А якщо серйозно - я не впевнений, наскільки серйозно Ви говорите; якщо цілком серйозно - у певному сенсі, матеріальному, такий пріоритет адекватний; і відповідний духовній орієнтації...

Не думайте, я Вас не засуджую.
Volodymyr оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 20.10.03, 21:06   #14
Tern
Хранительница
 
Аватарка Tern
 
На форуме с: 11.2002
Откуда: Киев/Москва
Сообщений: 1 346
Tern is an unknown quantity at this point
Дай-то Боже усім бути такими споживачами, як Більбо або Фродо.
Tern оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 20.10.03, 21:35   #15
John
old timer
 
Аватарка John
 
На форуме с: 01.2003
Откуда: Москва
Сообщений: 2 906
John is an unknown quantity at this point
Цитата:
Volodymyr пишет:
А якщо серйозно - я не впевнений, наскiльки серйозно Ви говорите; якщо цiлком серйозно - у певному сенсi, матерiальному, такий прiоритет адекватний i вiдповiдний духовнiй орiєнтацiї...

Не думайте, я Вас не засуджую.
Тут два приоритета - и материальный и духовный. В духовном - "счастливым", в материальном - "потребителем". :)
И хоть до Бильбо и Фродо я не дотягиваю, но и Фредегар Пузикс (извините у меня Г-Г) тоже ничего.:)
John оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 20.10.03, 22:10   #16
Volodymyr
youngling
 
Аватарка Volodymyr
 
На форуме с: 09.2003
Сообщений: 18
Volodymyr is an unknown quantity at this point
//Дай-то Боже усім бути такими споживачами, як Більбо або Фродо.//

Істинно так.

Втім, я говорю про уявлення про хоббітів як тип - загалом - а не про певні постаті...

//Тут два приоритета - и материальный и духовный. В духовном - "счастливым", в материальном - "потребителем". :)
И хоть до Бильбо и Фродо я не дотягиваю, но и Фредегар Пузикс (извините у меня Г-Г) тоже ничего.:)///

Коли я говорив про духовні пріоритети, я мав на увазі християнський світогляд - й щодо "щастя", і стосовно орієнтиру "споживання".

З повагою,
Volodymyr оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 21.10.03, 08:43   #17
John
old timer
 
Аватарка John
 
На форуме с: 01.2003
Откуда: Москва
Сообщений: 2 906
John is an unknown quantity at this point
Я не христианин. Извините. :)
John оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 21.10.03, 20:48   #18
Aiwe
Frozen
 
Сообщений: n/a
пожежонебезпечна ситуація

Ще роки зо два тому я би тут уже мабуть запалив добрячий флейм..






Aiwe Elda alkarinqa nosseo ara ar enwina ;-)
  Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 21.10.03, 22:40   #19
Edricson
Хранитель
 
Аватарка Edricson
 
На форуме с: 01.2003
Откуда: Москва
Сообщений: 262
Edricson is an unknown quantity at this point
Re: пожежонебезпечна ситуація

Цитата:
Aiwe пишет:
Ще роки зо два тому я би тут уже мабуть запалив добрячий флейм..
Я тобi запалю :р

Щодо топiка, я не розумiю, чому ви так не любите хобiтiв :))))
Edricson оффлайн   Ответить с цитатой из оригинала
Пред. 21.10.03, 22:46   #20
Aiwe
Frozen
 
Сообщений: n/a
то не нелюбов до хобітів, то комлекси, мабуть =)
  Ответить с цитатой из оригинала
Ответить

Возможности
Вид

Правила размещения сообщений
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете изменить Ваши вложения
Вы не можете изменить Ваши сообщения

BB-код Вкл.
[IMG] код Выкл.
HTML-код Вкл.

Быстрый переход


Новости | Кабинет Профессора | Каминный зал | Эсгарот | Палантир | Онтомолвище | Архивы Минас-Тирита | Гарцующий пончик | Подшивка | Форум | Гостевая книга | Карта сайта | Поиск | Кольцо | Свиридов

Ваш часовой пояс — GMT +3. Сейчас 15:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Лицензия на форум приобретена Ардой-на-Куличках у компании "Jelsoft Enterprises Limited". Все права защищены.